Łączna liczba wyświetleń

sobota, 30 marca 2013

Całun Turyński w TV i Internecie




Jeszcze przed zakończeniem pontyfikatu Benedykt XVI zrobił wiernym cenny dar, zezwalając na telewizyjne wystawienie Całunu Turyńskiego. Ponieważ właścicielem tej relikwii jest Stolica Apostolska, każde jej wystawienie wymaga autoryzacji Papieża. W telewizji będzie można zobaczyć z bliska Całun po raz drugi w historii od 1973 r., a od tego czasu technologia poszła znacznie naprzód. Obraz będzie w wysokiej rozdzielczości, dostępny także dla smartfonów. Po raz pierwszy w erze cyfrowej w Wielką Sobotę w wigilię Świętej Paschy Zmartwychwstania Pańskiego. – informuje portal „Niedzieli”.

Transmisja na żywo  

niedziela, 24 marca 2013

Pierwsze słowa papieża Franciszka po polsku


„Dobrej drogi!”. To pierwsze słowa wypowiedziane po polsku przez papieża Franciszka dzisiaj do młodych na Placu św. Piotra w Rzymie.

sobota, 23 marca 2013

Historyczne spotkanie dwóch papieży



Historyczne spotkanie dwóch papieży Franciszka i Benedykta XVI w Castel Gandolfo, 23 marca 2013 r. Jesteśmy świadkami tej historii dzięki mediom.




(zdjęcia na podstawie transmisji w TV 2000)

poniedziałek, 18 marca 2013

Tweet Franciszka



Jak informuje KAI kilka minut po południowej modlitwie Anioł Pański na placu św. Piotra, w której wzięło udział 150 tys. wiernych, papież Franciszek opublikował swój pierwszy tweet: "Cari amici vi ringrazio di cuore e vi chiedo di continuare a pregare per me. Papa Francesco" (Drodzy przyjaciele, z serca wam dziękuję i proszę was, abyście nadal się za mnie modlili. Papież Franciszek).

sobota, 16 marca 2013

Papież Franciszek do dziennikarzy



16 marca w auli Pawła VI zgromadzili się pracownicy mediów z 91 krajów świata. Zwracając się do dziennikarzy papież powiedział:

" Gorące podziękowanie kieruję zwłaszcza do tych, którzy potrafili przedstawiać te wydarzenia historii Kościoła, mając na uwadze najbardziej właściwą perspektywę, w jakiej powinny być odczytywane, to znaczy perspektywę wiary... Wydarzenia kościelne oczywiście nie są bardziej skomplikowane niż polityczne, czy ekonomiczne. Mają jednak pewną fundamentalną charakterystykę: odpowiadają logice, która zasadniczo nie jest właściwa dla kategorii – żeby tak powiedzieć – świeckich, i właśnie dlatego nie jest łatwo je interpretować i przekazywać szerokiej i zróżnicowanej publiczności. Kościół bowiem, będąc oczywiście również instytucją ludzką, historyczną, ze wszystkim, co to oznacza, nie ma natury politycznej, ale w istocie duchową: jest Ludem Bożym, Świętym Ludem Bożym, gdyż podąża na spotkanie z Jezusem Chrystusem. (...) Niektórzy nie wiedzieli dlaczego Biskup Rzymu chciał być nazywany Franciszkiem. Niektórzy myśleli o Franciszku Ksawerym, o Franciszku Salezym, a nawet Franciszku z Asyżu. Opowiem wam jak to się stało. Podczas konklawe obok mnie był emerytowany arcybiskup São Paulo, a zarazem emerytowany prefekt Kongregacji ds. Duchowieństwa, kardynał Claudio Hummes: wielki przyjaciel, wielki przyjaciel. Kiedy robiło się trochę „niebezpiecznie”, pocieszał mnie. A kiedy doszło do dwóch trzecich głosów i rozległy się zwyczajowe w takiej sytuacji oklaski, bo wybrano papieża, objął mnie i powiedział: „Nie zapomnij o ubogich”. Słowo to zapadło mi do serca: biedni, ubodzy. Potem w nawiązaniu do ubogich pomyślałem o św. Franciszku z Asyżu. Pomyślałem też o wojnach, a tymczasem dalej trwało liczenie głosów, aż do ostatniego. Franciszek jest człowiekiem pokoju, kochającym i strzegącym stworzenia, w tym czasie, kiedy nasza relacja ze rzeczywistością stworzoną nie jest zbyt dobra jest człowiekiem dającym nam tego ducha pokoju, człowiekiem ubogim ... Och, jakże bardzo chciałbym Kościoła ubogiego i dla ubogich!”(Słowa Papieża za KAI)

środa, 13 marca 2013

Pierwszy tweet papieża Franciszka I



"HABEMUS PAPAM FRANCISCUM" - tak brzmi pierwszy wpis Ojca Świętego Franciszka, opublikowany na profilu @Pontifex - oficjalnym papieskim na Twitterze. Profil Ojca Świętego, zawieszony po abdykacji Benedykta XVI, obserwuje już ponad 1,6 mln internautów.- poinformował KAI.

środa, 6 marca 2013

Benedykt XVI - teolog komunikacji cyfrowej

O. Antonio Spadaro znany ze swojej "cyberteologii" uważa, że Benedykt XVI to teolog komunikacji cyfrowej. Włoski jezuita zachęca do przestudiowania nauczania Benedykta XVI na temat komunikacji i kultury cyfrowej.

Artykuł o. Antonio Spadaro

Benedykt XVI o głoszeniu Ewangelii językiem 'kultury cyfrowej'